تجربه یک نویسنده
۱۳۹۴/۰۹/۲۱
انواع نویسندگی
۱۳۹۴/۱۱/۱۳
نمایش همه
نویسندگی را تمرین کنید

داستان نوشتن

نوشتن را باید با نوشتن آغاز کرد .
من بعد از اتمام لیسانس و با فاصله ایی نسبتا” طولانی مجددا” تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم به خودم گفتم برای اینکه مغزم فسیل نشود حالا یک فوق لیسانسی هم بگیرم، ضرر که نداره .!!! تازه  بعد از اتمام دوره ارشد میتوانم  ادامه تحصیل بدهم و بعلاوه همزمان به کار تدریس در دانشگاه هم مشغول بشوم و به آرزوی دیرینه ام استادی دانشگاه برسم.  ولی فقط آرزو بود و اصلا” جدی بهش فکر نمیکردم چون احساس میکردم دست نیافتنی است . این شد که من در مقطع فوق لیسانس شرکت کردم و قبول شدم و داستان اصلی از اینجا شروع شد خوب البته رشته ام تقریبا مرتبط با کارم بود . در مقطع ارشد برای هر درسی باید پروژه ای در قالب مقاله به استاد ارایه می کردیم که لازمه نوشتن مقاله ، تحقیق و مطالعه بود .شروع کردم به تحقیق و تا دلتان بخواهد فایل پی دی اف و مقاله های مختلف را جمع کردم و خواندم ولی هر وقت میخواستم شروع کنم بنویسم می دیدم هیچی به ذهنم نمیرسد و کلا” نا امید و خسته می شدم . تا اینکه گفتم اینجوری که نمیشود باید کاری کرد پس اینها که می نویسند چکار می کنند که من بلد نیستم ؟؟!!!!

تحقیق برای نوشتن

مرحله جدید زندگی من از اینجا شروع شد تحقیق برای نوشتن و نویسندگی را بطور جدی شروع کردم اولین کتابم را در زمینه آموزش نویسندگی بعد از تقریبا” ۴ ماه مطالعه مستمر( تقریبا” روزی ۱ تا ۲ ساعت مطالعه ) نوشتم . باورم نمیشد که من هم توانستم اثری از خود به ثبت برسانم حسِ بی نظیری داشتم فقط باید تجربه اش کنید تا بتوانید درکش کنید .
متاسفانه باور اشتباهی وجود دارد که اغلب مردم فکر می کنند برای نویسندگی باید مادرزاد نویسنده بودیا اینکه عده ای می گویند (((برای نوشتن باید طبع نویسندگی داشته باشید ))) و از این قبیل حرفها که عملا” شخص را از نوشتن می ترساند .

ولی من با اطمینان به شما می گویم نویسندگی مانند هر مهارت دیگری قابل یادگیری است فقط کافی است به نوشتن علاقه داشته باشید و نوشتن را تمرین کنید و صبور باشید و زمان بگذارید .

اصول نویسندگی سخت و غیر قابل یادگیری نیست بطوریکه بزرگان این عرصه معتقدند نوشتن را با نوشتن شروع کنید   و  با تمرین نوشتن ، مهارت نوشتن را بدست آورید . البته اصولی برای نوشتن وجود دارد که نگران نباشید ساده و آسان است . با سایت همراه باشید و کتاب الکترونیکی رایگان من هم میخوام بنویسم را مطالعه کنید . امیدوارم شروعی مناسب برای نوشتن شما باشد .
خوشحال میشوم پیشرفت خود را ازطریق ایمیل info@ketabnevis.com به ما اطلاع دهید .

5 دیدگاه ها

  1. نوشتن باران لطیفی از عشقکه بر ورق دل می بارد
    هر که دفتر دلش باز باشد و پذیرای این عشق باشد
    به چنان لذتی خواهد رسید که حظ آن قابل مقایسه با هیچ چیز نخواهد بود

    سالم و تندرست باشید خانم مهندس

  2. ممنون از مطالب ارزشمندتون. واقعا همین طوره که شما فرمودید. باید شروع کرد به نوشتن تا همین نوشته ها انگیزه بخش دنیای ما باشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *